preparaty z ekstraktami na piękna cerę

Problematyczna cera – jak zwalczyć pryszcze?

Okres dojrzewania to czas rozregulowanej gospodarki hormonalnej, następstwem której jest pojawienie się niechcianych pryszczy. Ta choroba skórna nie tylko dotyczy nastolatków, lecz również może wystąpić u osób dorosłych. Niezależnie od wieku i płci, walczymy z tym wstydliwym problemem skórnym. Pryszcze najczęściej dokuczają osobom z cerą trądzikową. Pojawiają się zazwyczaj w okolicach występowania dużej ilości gruczołów łojowych. W wyniku zatkania porów martwym naskórkiem powstają zaskórniki, które w połączeniu z bakteriami powodują łojotok, a w konsekwencji prowadzą do powstania grudek, krost, bolesnych guli – są to tzw. pryszcze podskórne.

Jak pozbyć się pryszczy – poznaj przyczynę problemu

Powstawanie tych niechcianych krost uwarunkowane jest także czynnikami:

  • genetycznymi,
  • hormonalnymi,
  • nieodpowiednią higieną,
  • niewłaściwą dietą,
  • stresem.

Zażywanie leków czy też stosowanie nieodpowiednich kosmetyków mogą również nasilić zmiany skórne. Ważne jest, by poznać źródło problemu z pryszczami, aby problem nie tylko szybko zniknął, ale także nigdy więcej nie wrócił.

Mapa pryszczy na twarzy ułatwia nam znaleźć przyczynę ich powstania.

Pryszcze na czole mogą być związane ze złą pracą jelit, nieprawidłowym trawieniem. Zmiana swojego jadłospisu poprzez wprowadzenie zdrowych produktów, z mniejszą ilością tłuszczu może zwalczyć ten problem.

Pryszcze na głowie są spowodowane niewłaściwą jej higieną oraz stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków do mycia. Niedokładne zmywanie makijażu lub częste dotykanie czoła mogą przyczynić się do powstania krostek przy linii włosów.

Problemy hormonalne, kłopoty z nerkami, stres czy też nadmiar toksyn mogą przyczynić się do pojawienia pryszczy na brodzie. Pojawienie się pryszcza w uchu to alarm ostrzegawczy od nerek. Prawdopodobnie w organizmie jest za dużo alkoholu, kawy i soli. Pryszcze na szyi są spowodowane stresem i nieodpowiednią higieną tej partii ciała.

Pryszcze na plecach pojawiają się z podobnych powodów, co krostki na twarzy. Niechciane zmiany na plecach powoduje zła dieta, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, zmiany hormonalne.

Jak pozbyć się pryszczy? Wyeliminuj złe nawyki

Wyciskanie pryszczy to niestety nawyk wielu osób. W celu pozbycia się niechcianych krostek należy go wykluczyć. Wyciskanie pryszcza może doprowadzić tylko do powstania stanu zapalnego i spowodować zaostrzenie się problemu. Walka z tą chorobą skóry jest nieunikniona, zatem jak pozbyć się pryszczy? Skuteczny sposób na pryszcze to przede wszystkim stosowanie naturalnych kosmetyków. Prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz unikanie sytuacji stresogennych to również zalecane sposoby na pryszcze.

Naturalnym kosmetykiem do pielęgnacji problemowej skóry jest krem Sevolium. Reguluje on wydzielanie sebum, pielęgnuje skórę trądzikową, zapobiegając jej wysuszeniu. Stosowanie kremu Sevolium działa oczyszczająco na skórę od wewnątrz oraz regeneruje naskórek. Przeciwbakteryjne i przeciwzapalne działanie kremu pomoże przy zwalczaniu niechcianych pryszczy.

 

3 Komentarzy

  1. A czy po okresie dojrzewania można też mieć trądzik wywołany hormonami? Bo przyznam, że w wieku 23 lat wyskoczył mi znowu i nie zniknął nawet mimo tego, że dbałem o swoją higienę jak nigdy dotąd 🙁

  2. Najgorsze jest to, że stan skóry wpływa też błyskawicznie na włosy. Od kiedy dostałam trądziku po antykoncepcji to włosy przetłuszczają mi się z prędkością światła, powoli zaczyna mi się robić nawet łupież, masakra.

  3. Mój syn bierze teraz Sevolium – wiadomo, podczas okresu dojrzewania chwytamy sie wszystkiego żeby nie wyglądał jak siedem nieszczęść. No i faktycznie, wyskakuje mu o wiele mniej potówek, same pryszcze stały się o wiele mniej ropiejące i mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *