ziolo na detoks - detoks-watroby.pl

Regeneracja wątroby – jakie leki ziołowe stosować?

Coraz więcej osób uskarża się na problemy ze swoją wątrobą. Często są to również osoby młode, które prowadzą aktywny tryb życia i odżywiają się w niewłaściwy sposób. Razem z pożywieniem pochłaniamy ogromne ilości toksyn i chemicznych substancji, jak konserwanty, wzmacniacze smaku i koloru. Poza tym, wiele osób nadużywa alkoholu, który nie jest dla wątroby obojętny lub zmuszonych jest do przyjmowania leków, które zawierają syntetyczne substancje, szkodliwe dla organizmu, pozostające w wątrobie i wpływające na jej funkcjonowanie.

Wątroba narażona jest na ogromne przeciążenia, przez tłuste i ciężkie jedzenie, które pochłaniamy każdego dnia. Również fast foody bardzo jej szkodzą. Lekarze zalecają takim osobom bardzo często stosowanie leków ziołowych, które regenerują komórki wątrobowe i pomagają w jej oczyszczaniu z toksyn. Takie środki można kupić w każdej aptece, bez recepty. Można również samodzielnie zaparzać zioła.

Regeneracja wątroby leki ziołowe

Leki na bazie ziół i naturalnych składników bardzo często wspierają wątrobę. Najczęściej w ich składzie można znaleźć:

 • ostropest plamisty,
 • babkę płesznik,
 • dziurawiec,
 • korę kruszyny,
 • kocankę,
 • mniszek lekarski,
 • miętę pieprzową,
 • kurkumę,
 • ekstrakt z liści karczocha.

Wielu producentów ma swoje leki, które funkcjonują pod różnymi nazwami, jednakże ich skład jest bardzo podobny. W większości z nich można znaleźć ostropest plamisty, który zawiera aktywny składnik – sylimarynę. Ma ona doskonały wpływ na wątrobę, ponieważ:

 • zapobiega wchłanianiu się toksyn,
 • wspomaga regenerację wątroby w chorobie alkoholowej i poważnych zatruciach,
 • obniża poziom złego cholesterolu i cukru we krwi,
 • działa szkodliwie na komórki rakowe.

Również inne zioła wspomagają procesy trawienne, eliminują wzdęcia i gazy. Niekiedy pacjenci stosują je profilaktycznie, kiedy wiedzą, że czeka ich cięższy posiłek lub większe spotkanie w gronie przyjaciół i picie alkoholu.

Warto też samodzielnie zaparzać sobie powyższe zioła, w odpowiednich proporcjach i popijać je codziennie, jeżeli pojawiają się problemy z wątrobą. Oczywiście, nie powinno się przekraczać dawki zalecanej przez lekarza lub zielarza, ponieważ nawet zioła mogą szkodzić.

W szczególności powinny uważać na nie osoby, które przyjmują przepisane przez lekarza leki na obniżenie cholesterolu lub glukozy, ponieważ mogą obniżyć stężenie tych substancji za bardzo i doprowadzić do negatywnych skutków chorobowych.

Jeżeli pojawią się objawy zatrucia wątroby takie jak:

 • bóle brzucha,
 • wzdęcia,
 • biegunki lub zaparcia,
 • bóle głowy

należy przestać stosować zioła, ponieważ może okazać się, że dana osoba jest uczulona na któreś z nich. Takie skutki mogą powodować regeneracja wątroby leki oparte na ostropeście, który u niektórych osób wywołuje silną alergię pokarmową.

Często lekarze zalecają stosowanie gotowych kompleksów ziołowych, nastawionych właśnie na regenerację wątroby i jej wsparcie, jak Hepa Vitale. W produkcie tym poza ostropestem, znajduje się również sporo błonnika pokarmowego, który wspiera cały układ pokarmowy i niezawodna czarnuszka siewna.

10 Komentarzy

 1. Myślałam ostatnio , aby wprowadzić sobie dietę oczyszczającą wątrobę i cały organizm. Słyszałam , że taka dieta bardzo korzystnie wpływa również na odchudzanie . Czy to prawda?

  1. Prawda prawda 🙂 Bo już zmieniając dietę na oczyszczającą jesz lżejsze rzeczy, głównie warzywa, ograniczasz mięso. Ja robiłam dietę oczyszczającą właśnie przed odchudzaniem i jak zaczęłam pić zioła to już schudłam 2kg. Jeszcze zależy jakie zioła pijesz, bo niektóre bardziej działają na wątrobę a niektóre na jelita

 2. Zauważyłam, że wielu moich znajomych ma już w młodym wieku problemy z żołądkiem i ja tak samo dlatego zamierzam teraz zmienić dietę, tym bardziej, że jest sezon na wiele warzywek i owoców 😀

  1. No teraz jest najlepszy okres na dietę oczyszczającą, tylko z ziołami trzeba uważać, bo nie wszystkie można latem stosować, np. wyżej wymienionego dziurawca

  1. Bo dziurawiec tak samo jak nagietek czy bergamotka zwiększa wrażliwość na słońce i mogą wystąpić oparzenia słoneczne. Najlepiej pić dziurawca jesienią. Ja tak zawsze robię bo dobrze działa na chandrę jesienną 🙂

 3. Ja nie konsultowałam się z lekarzem, bez przesady. Chyba, że przyjmujesz jakieś leki na stałe albo masz problemy z tarczycą to lepiej się skonsultować. Od prawie 2 miesięcy piję HepaVitale i czuję się znacznie lepiej niż kiedyś. Układ pokarmowy zaczął jakoś lepiej funkcjonować, nie męczą mnie już zaparcia i wątroba tak nie boli. Oczywiście trzeba pamiętać o diecie i zrezygnować z alkoholu, ale warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *