3 modne zabiegi na odtruwanie organizmu

Odtruwanie, czyli detoksykacja organizmu, to ostatnio temat wyjątkowo modny i na czasie. Warto jednak wiedzieć, że nie wystarczy odtruć się raz na rok w sezonie wiosennym, ale trzeba koniecznie starać się na co dzień i przez cały rok nie tylko zmniejszać ilość przyjmowanych wraz z pożywieniem toksyn.

Skoro ich obecność w posiłku jest bardzo trudna do całkowitego wyeliminowania, możemy dostarczać swoim komórkom – zwłaszcza wątroby – odpowiednich substancji i związków chemicznych wspomagających ją w codziennym metabolizmie tychże toksyn. Na szczęście ilość naturalnych składników oraz zabiegów na odtruwanie organizmu jest dzisiaj tak imponująca, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Nie tylko dieta i farmakologia

Osoby z przewlekłymi problemami wątrobowymi niejednokrotnie przyjmują najróżniejsze silne leki na receptę. Znajdują się w nich syntetyczne i naturalne związki, jak sylimaryna chociażby. Osoby pragnące postawić się na nogi wyłącznie naturalnymi środkami oraz ci, którzy chcą się profilaktycznie zabezpieczyć na wypadek przyszłej choroby, wybierają przede wszystkim dietę i starają się:

 • unikać produktów wysoko nasyconych tłuszczami – czerwonego mięsa, ale również nabiału (mleka, śmietany, sery, jogurty, jajka jako potężne źródło cholesterolu), grzybów w tym pieczarek, a tym bardziej alkoholi i mocnych kaw czy herbat
 • wyeliminowanie pieczywa pszennego z glutenem bardzo szkodliwym dla jelit
 • włączenie produktów bogatych w antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze – głównie warzywa, w szczególności te zielone
 • dbanie o odpowiedni poziom zdrowego i naturalnego błonnika pokarmowego (spożywanie nasion, otrębów, ziaren w odpowiedniej ilości np. mieszanki ziół Hepa Vitale)
 • ryby i zdrowe tłuszcze powinny zastąpić mięso i tłuszcze szkodliwe.

Nie każdy ma jednak oczywiście wystarczająco samo zapału, aby wprowadzić u siebie całkiem nowy i wymagający reżim żywieniowy. Dlatego coraz częściej odtruwanie organizmu odbywa się z zastosowaniem najróżniejszych zabiegów. O diecie czytaj również w tym artykule.

Najmodniejsze nie tylko w tym sezonie

Zabiegu na odtruwanie organizmu wykorzystują albo wiedzę medycyny konwencjonalnej albo też coraz częściej bardziej naturalne rośliny czy ekstrakty, a w kontrolowanych warunkach nawet drobne toksyny, które pobudzają organizm do wydalania wszystkich trucizn na zewnątrz. Niektóre z tych procesów mogą być bardzo dynamiczne, inne rozłożone w czasie i mniej dokuczliwe. Zawsze powinny jednak odbywać się pod opieką licencjonowanego i uprawnionego opiekuna.

Najpopularniejsze są w ostatnim czasie zabiegi odtruwające na wątrobę czy nerki, ale także jelita. Większość osób wybiera zabiegi całościowe i kompleksowe – odtruwające cały organizm, a przede wszystkim układ trawienny i wydalniczy. Do czołówki tych zabiegów zaliczają się:

 1. Hydrokolonoskopia –  jest to proces wypłukiwania zalegających w jelitach pozostałości pokarmowych za pomocą specjalnej aparatury. Udaje się wypłukać zawartość do około dwóch metrów jelita. Zabieg wykonuje się co kilka dni przez około miesiąc i działa praktycznie natychmiastowo, ale nie rozwiązuje problemu samego zanieczyszczenia wątroby, nerek czy złej pracy żołądka. Przed rozpoczęciem zabiegu trzeba stosować odpowiednią dietę.
 2. Vitafon – to terapia specjalnym urządzeniem emitującym odpowiednio dopasowane drgania akustyczne. W tak nafonowanym obszarze ciała (np. wątroba) natychmiast poprawia się przepływ krwi oraz limfy. Dzięki temu wszystkie zapóźnione procesy metaboliczne i regeneracyjne oraz detoksykacyjne naturalne dla organizmu wracają na swój właściwy poziom.
 3. Detoksykacja jonowa – w jej przypadku odtruwanie organizmu odbywa się przede wszystkim poprzez włożenie stóp pacjenta do odpowiednio zjonizowanej wody. Niestety badania naukowe prowadzone nad tą metodą oczyszczania nie potwierdziły jej skuteczności.

Na pewno zabiegi na odtruwanie całego swojego organizmu są jak najbardziej warte śledzenia, ale na rynku coraz częściej pojawiają się obietnice nie mające większego pokrycia. Dlatego też dopiero połączenie naparów ziołowych, mądrze zbilansowanej diety oraz stosowanych okazjonalnie zabiegów na oczyszczanie może dać całkowitą gwarancję bezpieczeństwa.

8 Komentarzy

 1. Nigdy nie słyszałam o takich metodach na oczyszczanie wątroby, ale uważam że taka ingerencja w nasz organizm nie jest wcale taka dobra. Dieta oczyszczająca oraz racjonalne odżywianie się w zupełności wystarczą.

  1. Też jestem tego zdania. Niektórzy piją jakieś oleje albo kefiry i nic poza tym przez co wypłukują się z niezbędnych witamin i minerałów. Od czasu do czasu oczyszczam swój organizm, ale tylko i wyłącznie za pomocą diety

 2. Niestety czasami nie da się uniknąć farmakologicznych sposobów. Jak miałem problemy z wątrobą to niestety ale lekarz powiedział, że nie ma zmiłuj. najpierw leki, jednocześnie dieta a później sama dieta, ale bez leków się nie obyło. Czasami trzeba

  1. A na jakim etapie teraz jesteś? Bo jeśli kończysz kurację lekami to polecam Ci wzmocnić wątrobę ziołami HepaVitale. Muszę brać leki na tarczycę, co jest niestety niezbędne i dietą nie da się nad tym zapanować, ale ziołami się wspomagam, żeby nie doprowadzić mojej wątroby do tragicznego stanu. Wątroba jest stale dzięki temu oczyszczana a ja mogę brać te leki, więc chociaż trochę minimalizuję szkody

 3. To jest w sumie dobry pomysł, że ja też o tym wcześniej nie pomyślałam. Biorę leki już od 2 lat i od jakiegoś czasu moja wątroba nie jest w dobrym stanie więc też pomyślę o takim oczyszczaniu

  1. Zanim to zrobisz idź lepiej do lekarza, zrób badania, może to nie obciążenie wątroby a coś innego. Lepiej sprawdzić niż później żałować

 4. Nie dziwię się, że detoksykacja jonowa nie działa, całkiem dziwny sposób oczyszczania się przez stopy. Przecież toksyny trzeba jakoś usunąć z organizmu a przez stopy nic nie idzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *